میموآ

معرفی نرم افزار حسابداری جامع شرکت طرح اندیشان پویا - میموآ

معرفی نرم افزار حسابداری جامع شرکت طرح اندیشان پویا

سود، زیان و صورت های مالی کارخانجات و شرکت های تولیدی باید با نرم افزاری دقیق محاسبه و طبقه بندی شوند. مدیران مالی موظف هستند که یک گزارش مالی جامع و دقیق به مدیران رده بالای شرکت ارائه دهند. اطلاعات جمع شده به دست مدیر و مسئول رسیده و بر نحوه پرداخت و دریافت سود و زیان شرکت نظارت خواهد کرد. استفاده از نرم افزارهای حسابداری موجب می شود که ریسک پذیری بازار را به خوبی کنترل کرده و بتوان کسب و کار خود را رونق ببخشید. نرم افزار حسابداری امروزه به منظور کاربردهای فراوان در زمینه های مختلف مورد استفاده مدیران قرار می گیرند.

گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی موجب شده که کارهای حسابداری در شرکت ها از شکل سنتی فاصله گرفته و با استفاده از نرم افزار به راحتی انجام پذیرند. استفاده از نرم افزارهای حسابداری بسیار دقیق تر و سریع تر نسبت به روش سنتی عملیات را انجام می دهند.

 

 امنیت استفاده نرم افزار حسابداری

امنیت استفاده نرم افزار حسابداری

نرم افزار مدیریت تولید و حسابداری با زیر مجموعه های مختلف با کاربری های متفاوت در دسترس مدیران کارخانجات و شرکت ها قرار می گیرد. به منظور مدیریت انبار، خدمات پس از فروش، بررسی صورت های مالی، کمک به خزانه داری و کاربردهای دیگر این نرم افزار ها طراحی و تولید می شوند. قلب محاسبه در صورت حساب‌ های شرکت ها توسط ابزارها و نرم افزارهای خاصی مدیریت می‌ شود. گزارش های مالی مسیر حرکت سازمان و شرکت را مشخص کرده و نقشه راه را به آن ها نشان می دهد. با استفاده از نرم افزار حسابداری می توان میزان بدهی های کوتاه مدت، بدهی های بلند مدت، ارزش ریالی دارایی و بهای تمام شده محصولات و میزان پرداخت دستمزد کارکنان را بررسی کرد.

شما با استفاده نرم افزار حسابداری می توانید نظام مالی را با موفقیت پیاده سازی کرده و شفافیت و نظم را به سازمان خود وارد کنید. انواع محاسبات و بررسی میزان مالیات شرکت ها با استفاده از نرم افزار حسابداری به راحتی قابل محاسبه خواهد بود. نرم‌افزار‌ حسابداری شما را از انجام کارهای غیر ضروری نیز دور خواهد کرد.

نرم افزار خزانه داری

مدیران شرکت ها و مسئولین امور مالی موظف هستند که تمام اسناد دریافتی و پرداختی و همچنین وجوه نقد را کنترل کرده و سیکل پرداخت و دریافت را به طور مکانیزه انجام دهند. استفاده از نرم افزار خزانه داری و نرم افزار حقوق و دستمزد به مدیران کمک می کند که تمام تراکنش های مالی را به صورت خودکار با عملیات خزانه داری انجام دهند. بهره مندی از نرم افزار خزانه داری به مدیران خدماتی ارائه می دهد که بتوانند تمام وجوه دریافتی و پرداختی را مشاهده و ثبت نام کنند. برای دریافت انواع چک ها، وجه نقد، دریافت حساب، برداشت از حساب و سایر عملیات های حسابداری نیاز به نرم افزار خزانه داری خواهید داشت.

 

 مزایای استفاده از نرم افزار خزانه داری

مزایای استفاده از نرم افزار خزانه داری

بهره مندی از منابع خزانه داری برای صاحبان کسب و کار را امری ضروری خواهد بود. شما با استفاده از این نرم افزار به خوبی می توانید از فراموش کردن سر رسید پرداخت جلوگیری کرده و به خوبی بتوانید مطالباتی که زمان طولانی از موعد پرداخت آن ها سپری شده را پیگیری کنید. علاوه بر این شما با یک نرم افزار خزانه داری مناسب می توانید مدیریت سازمان را کنترل کرده تا به خوبی بتوانید سازمان را توسعه داده و توان مالی آن را افزایش دهید. نرم افزار خزانه داری همچنین به مدیران کمک می کند که با نظارت بر گردش نقدی سازمان کمک فراوانی به دریافت اطلاعاتی امور حسابداری و میزان وجه نقد کند.

نرم افزار مناسب می تواند به مدیران کمک کرده که با جمع آوری اطلاعات مالی بتوانند تصمیم گیری مناسبی برای آینده در زمینه امور مالی سازمان داشته باشند. ما در این مجموعه با طراحی و ساخت نرم افزار خزانه داری با ابزار نوین به شما کمک می کنیم که به خوبی نیازهای خود را در این زمینه دریافت کنید.

نرم افزار صورت های مالی

برای تهیه صورت های مالی با دقت و سرعت بالا نیاز به تعریف الگوی خاص خواهید داشت. نرم افزار صورت های مالی با ایجاد شرایطی به شما کمک می ‌کند که الگوریتم مناسب جهت تهیه این گزارش را داشته باشید. با هدف ارائه خدمات در زمینه های صورت‌ های مالی به شرکت ها، سازمان های دولتی، کارخانجات، شرکت های بورسی و هلدینگ‌ ها، نرم افزار صورت های مالی تهیه و تولید می ‌شوند. استفاده از آخرین تکنولوژی ها در ساخت این نرم ‌افزار به مدیران کمک می کند که بتوانند با تعامل کامل با کسب و کارهای گوناگون نیازهای کاربران مختلف در تمامی صنایع را برطرف کنند.

این نرم افزار به شما کمک می ‌کند که بتوانید تمام ساختار صورت مالی را تعریف کرده و به راحتی اطلاعات صورت حساب ها را دریافت کنیم.

 

 امنیت استفاده نرم افزار حسابداری

مزایای استفاده از نرم افزار صورت های مالی

بهره مندی از این نرم ‌افزار برای مدیران شرکت ها مزایایی در پی خواهد داشت. شما می توانید تمامی صورت های مالی را در لحظه تهیه کرده و هنگام نیاز از آن ها استفاده کنید. نرم افزار ارائه شده توسط ما به شما کمک می کند تا بتوانید با نرم ‌افزارهای مشابه ارتباط برقرار کرده و صورت‌ های مالی را کاملا مکانیزه دریافت کنید. علاوه بر این نرم افزار طراحی شده توسط ما صورت های مالی را به صورت کاملاً سیستماتیک و با ارائه اطلاعاتی از زیرمجموعه دریافت و محاسبه خواهد کرد. در این نرم افزار شما می توانید دوره محاسبات شامل سال جاری، سال قبل و میان دوره را با استفاده از تعریف فرمول گنجانده و پاسخ مناسبی از آن دریافت کنید.

همچنین این نرم افزار به خوبی کمک می کند تا بتوانید حق بیمه و ذخیره موجود را محاسبه کرده و در مواقع نیاز نیز بتوانید از آن ها استفاده کنید. شما می توانید به صورت آنلاین و لحظه ای گزارشات اساسی صورت های مالی را به شعب مختلف ارسال کرده و پاسخ شفافی به آن ها داشته باشید. اهمیت استفاده از نرم افزار صورت های مالی به گونه‌ ای است که با جمع آوری اطلاعات مالی که با نرم افزار حسابداری انبار استخراج می شوند کاهش خطای کاربری احتمالی و افزایش علمی محاسبات را به همراه داشته باشید. جهت استفاده از نرم افزار صورت های مالی می توانید این نرم افزار را با بالا ترین کیفیت از مجموعه ما دریافت کنید.

بخش حسابداری و مالی از پراهمیت‌ترین بخش‌های هر سازمانی است و امروزه سازمان‌ها برای افزایش بهره‌وری کار حسابداران، کاهش خطا در ثبت حسابداری، تنظیم آسان‌تر گزارش‌های قانونی و تحلیل دقیق‌تر شرایط مالی کسب‌و‌کار، نیازمند استفاده از نرم افزار حسابداری و مالی هستند. در این مقاله قصد داریم ۱۰ ویژگی ضروری که هر نرم‌ افزار حسابداری می‌بایست داشته باشد تا رضایت ذی‌نفعان آن کسب‌وکار را به دست آورد، بررسی کنیم.

 

 

 

 

۱۰ ویژگی نرم‌ افزار حسابداری:

 1. ارائه گزارش‌های تحلیلی و کاربردی؛

در دنیای پُرتلاطم کسب‌وکارها، اطلاعات مهم‌ترین ابزار هستند. با تکیه‌بر تحلیل اطلاعات، توان تصمیم‌گیری مدیران افزایش می‌یابد و می‌توانند آگاهانه‌تر و دقیق‌تر تصمیم بگیرند. تحقیقات نشان می‌دهد، بیش از ۷۰درصد کسب‌وکارها در دو سال نخست تاسیس، به‌دلیل عدم‌دسترسی به اطلاعات کافی و عدم تحلیل صحیح آن‌ها، ورشکسته می‌شوند. به کارگیری یک نرم افزار حسابداری مناسب که بتواند گزارش‌های مورد نیاز شما را تهیه کند، سبب رشد سازمان شما می‌شود. از طرفی سازمان‌ها همواره نیازمند ارائه‌ی گزارش‌های قانونی مانند گزارش‌های خرید و فروش فصلی، ارزش‌افزوده و اظهارنامه مالیاتی هستند و حسابداران زمان قابل توجهی را بابت تنظیم آن‌ها صرف می‌کنند. استفاده از نرم‌ افزار حسابداری باید کمک کند تا حسابداران و مدیران مالی با صرف زمان کم‌تر، گزارش‌هایی دقیق‌تر و کاربردی‌تر ارائه دهند.

 

 

 1. ویژگی‎های بصری (گرافیکی) مناسب؛

حسابداری یک فعالیت متمرکز بر آمار و ارقام است، با این‌حال استفاده از ویژگی‌های گرافیکی مانند ارائه‌ی نمودارها و گزارش‌هایی که جذابیت بصری دارد، باعث ارائه‌ی مناسب‌تر تحلیل حسابداران می‌شود. گزارش‌هایی که در قالب تصویری مناسبی به مدیران ارائه می‌شوند، می‌توانند به درک شفاف‌تر از وضعیت کسب‌وکار کمک کنند و در نتیجه آن ، ارتباط بین حسابداران و مدیران مالی با مدیران عالی سازمان تسهیل می‌شود.

 

 

 1. یکپارچگی؛

صرفا ثبت سند حسابداری برای یک سازمان کافی نیست. سازمان‌ها فعالیت‌های متفاوت و متعددی از جمله کنترل عملیات چک، کنترل حساب‌های بانکی، انبارداری، مدیریت فروش، خرید از تامین‌کنندگان، محاسبه دستمزد کارمندان و… دارند؛ تمامی اطلاعات گفته شده، درنهایت تبدیل به موجودی‌های مالی سازمان می‌شوند. یکپارچگی نرم‌ افزار حسابداری به سازمان کمک می‌کند، اطلاعات به شیوه‌ای منسجم ثبت شوند؛ در نتیجه، دوباره‌کاری پیش نمی‌آید و تجمیع اطلاعات به‌شکلی سازمان‌یافته‌تر دردسترس خواهد بود.

 1. به‌روز بودن؛

سازگاری با تغییرات قانونی و استانداردهای حسابداری از بایدهای نرم‌ افزار حسابداری و مالی است. قوانین مالیاتی و استانداردهای حسابداری اگر تغییر کنند، شرکت تولیدکننده نرم‌ افزار باید به‌قدری توانایی داشته باشد که به‌سرعت تغییرات را در نرم‌ افزار ایجاد کند و حسابدار دغدغه‌ای بابت تغییرات قوانین و مقررات نداشته باشد. حضور تیمی مجرب و متخصص در حوزه‌ی برنامه‌نویسی نرم‌ افزار، حسابداری و مدیریت مالی می‌تواند این دل‌گرمی و اطمینان را به کاربران نرم‌ افزار (حسابدار) بدهد.

 

 

 

 

 1. سازگاری با کسب‌وکار؛

هر کسب‌و‌کار با توجه به حوزه‌ی فعالیت در بخش‌های مختلف، از جمله بازرگانی، خدماتی و… نیازمند راه‌حل ویژه‌ی آن کسب‌وکار است؛ نرم‌ افزارهای حسابداری نیز از این قاعده مستثنا نیستند. به عنوان مثال، یک شرکت فعال در حوزه‌ی پیمانکاری نیازمند نرم‌ افزاری است که بتواند موضوعات جاری این حوزه مانند پروژه‌ها و قراردادها را به‌لحاظ مالی مدیریت کند.

 

 

 1. گسترش‌پذیری؛

اصولا کسب‌وکارها با هدف رشد و توسعه فعالیت‌ می‌کنند. رشد در یک سازمان می‌تواند افزایش تعداد پرسنل، افزایش گردش مالی یا میزان فروش باشد. ممکن است سازمانی که چهار نفر پرسنل دارد صرفا با یک سیستم حسابداری بتواند فعالیت‌های مالی‌ خود را مدیریت کند. در آینده که تراکنش‌های مالی رشد می‌یابد، سازمان باید سیستم دریافت و پرداخت اضافه ‌کند، شاید هم تعداد پرسنل در عرض چند سال افزایش یابد و نیازمند به سیستم حقوق و دستمزد باشد. این نمونه‌ها نشان‌دهنده‌ی رشد کسب‌و‌کار و افزایش نیازمندی به ویژگی‌های بسته‌ی نرم‌ افزاری است. اگر نرم‌ افزاری انتخاب شود که صرفا پاسخ‌گوی وضعیت فعلی کسب‌وکار باشد، در آینده‌ی نزدیک این نرم‌ افزار به‌دلیل ناسازگاری با رشد کسب و کار، کنار گذاشته می‌شود. در چنین وضعیتی، هزینه‌‌ی‌ درخورتوجهی بابت خرید و آموزش نرم‌ افزار جدید باید تخصیص یابد. پس باید تولیدکننده‌‌ی نرم‌ افزاری را انتخاب کرد که با سبد محصولی مناسب، پاسخ‌گوی سازمان شما در گذر زمان باشد و حسابداران با گسترش کسب‌وکار نگرانی تغییر نرم‌ افزار نداشته باشند.

 

 

 1. تضمین امنیت اطلاعات مالی؛

از مهم‌ترین اطلاعات موجود در یک سازمان، اطلاعات بخش مالی است، عدم ثبت اطلاعات مالی یا سوء استفاده از این اطلاعات(مثل سرقت) می‌تواند آسیب‌های جدی به سازمان وارد کند. حساسیت نسبت به امنیت اطلاعات از موارد قابل توجه در تهیه‌ی نرم‌ افزار است؛ در این مسیر، تعداد مشتریان ارائه‌دهنده نرم‌ افزار، رضایت‌مندی مشتریان و اعتبار آن شرکت در بازار می‌تواند از امنیت اطلاعات مالی، به حسابداران اطمینان دهد.

 1. پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش با کیفیت؛

پشتیبانی و خدمات پس از فروشی که حسابداران بتوانند به آن تکیه کنند، از ارزشمندترین اهداف شرکت‌های نرم‌ افزاری است. بسیاری از تولیدکنندگان نرم‌ افزار، خدمات پس از فروش را فقط نصب نرم‌ افزار برای مشتری می‌دانند، اما واقعیت فراتر از این موضوع است؛ شرکتی که نرم‌ افزار حسابداری ارائه می‌دهد باید خیال حسابداران را بابت پاسخ‌گویی به مسائلشان راحت کند، خریداران نرم‌افزار باید اطمینان داشته باشند که متناسب با نیازشان هر لحظه که بخواهند می‌توانند مسائل‌شان را برطرف کنند و کارشناسان پشتیبانی آن نرم‌ افزار، باید پاسخ‌گویی و رفع مسائل مشتری را مهم‌ترین مسوولیت‌شان بدانند. خدمات پس از فروش و پشتیبانی با کیفیت، نیازمند زیرساختی قوی است تا سازمان بتواند به‌شکلی موثر درخواست و مسائل مشتری را مدیریت کند. وجود خدمات متعددی مانند پاسخ‌گویی تلفنی، پاسخ‌گویی آنلاین، تلفن پاسخگوی گویا، مراجعه‌ی حضوری، ابزار مناسب آموزشی و… همگی از خدماتی هستند که با کیفیت مناسب توسط سازمان ارائه کننده نرم‌ افزار می‌بایست ارائه شوند.

 

 

 1. سادگی و کاربرپسند بودن؛

از بزرگ‌ترین عوامل موفقیت تولیدکننده‌ای مانند مایکروسافت، ارائه نرم‌ افزاری کاربرپسند و ساده است. افراد به‌راحتی با نرم‌ افزارهایی هم‌چون Word یا Powerpoint کار می‌‌کنند و به‌مرور زمان، یاد می‌گیرند که چگونه می‌توانند از قابلیت‌های چنین نرم‌ افزارهایی استفاده کنند. نرم‌ افزارهای حسابداری و مالی هم از چنین قوائدی مستثنا نیستند. حسابدار باید بتواند به‌راحتی بر نرم افزار مسلط شود و به‌سرعت بتواند کار با آن را شروع کند. سادگی و در عین حال کاربردی بودن نرم‌ افزار، ویژگی کم‌یابی است که اگر حسابداران و مدیران مالی به آن دست یابند بهره‌وری کاریشان افزایش و تنش‌های کاریشان کاهش می‎یابد.

 1. قیمت متناسب با امکاناتی که دریافت می‌کنید؛

در نظر داشته باشید قیمت محصولی که می‌خرید صرفا بابت نرم‌ افزاری که تهیه می‌کنید نیست. تمامی موارد ذکر شده در هزینه‌های آتی سازمان شما تاثیرگذار هستند. نرم‌ افزاری که قابلیت گزارش‌دهی ندارد، قدرت تحلیل به حسابدار و مدیر مالی شما نمی‌دهد، یادگیری و تسلط یافتن بر آن دشوار است، قابلیت گسترش مطابق با رشد سازمان شما را ندارد، کیفیت پشتیبانی فنی‌ آن پایین است و… به‌طور جدی به کسب‌و‌کار شما آسیب می‌زند و هزینه‌های جبران‌ناپذیری بر سازمان شما وارد می‌کند.

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزارهای مالی ایران به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

 • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
 • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.